پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - نماینده ولی فقیه
بازدید : 171 14 دی 1398 ساعت 10:18 شماره :68240
پیام تسلیت
نماینده ولی فقیه

بسم رب الشهداء والصدیقین

 

جنایت ترور حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و سایر همرزمان آنها هر چند بزرگ است، اما سر سوزنی، درد بی‌درمان آمریکا و اسرائیل در منطقه را ساکت نمی‌کند. بلکه منطقه را برای شیطان بزرگ ناامن و پر هزینه خواهد کرد.

حاج قاسم سلیمانی، بامداد دیروز، شهادتی را در آغوش کشید که در نیم قرن مجاهدت، در جست‌وجوی آن بود. او آذرماه ۹۴ درباره شایعات مربوط به مجروح یا شهید شدنش، لبخند زده و به خبرنگار سایت‌الوقت گفته بود: اینها چیزهایی است که دشت‌ها و کوه‌ها را برای پیدا کردنش پیموده‌ام.

حاج قاسم، نه تنها محبوب‌ترین شخصیت ایرانی در تمام نظرسنجی‌هاست، بلکه جزو محبوب‌ترین شخصیت‌ها در منطقه محسوب می‌شود. او به همین خاطر، مبغوض‌ترین مردمان، نزد خبیث‌ترین دشمنان ملت‌ها شد. حاج قاسم، بارها طومار نقشه‌های آمریکا و اسرائیل را در لبنان و فلسطین و عراق و سوریه در هم پیچید. او در عراق، به انسجام میان شیعیان و تقریب با کردها و بخشی از اهل سنت کمک رساند که نتیجه آن، تثبیت شرایط سیاسی در عراق برخلاف اراده ‌اشغالگران بود. سلیمانی در هفته‌های اخیر هم به این امر مهم اهتمام داشت.

ضربت مهم دیگری که هرگز از یاد دشمنان نخواهد رفت، نابودی افعی چند سر داعش در عراق و سوریه است. سلیمانی در وسط میدان رزم بود اما هرگز در این نبرد مهیب، لباس نظامی بر تن نکرد، چرا که نقش اول و مهم او، بسیج مردمی در منطقه بود. از یاد نبرده‌ایم تیتر و عکس صفحه اول مجله نیوزویک را که ژنرال سلیمانی را «الهه انتقام» خواند و نوشت «او ابتدا با آمریکا جنگید. اینک در حال له کردن داعش است». بی‌آبرویی آمریکا از این بالاتر که در دنیا، کنار دست تروریست‌ها جانمایی شده است؟! و کدام آبرو بالاتر از اینکه سلیمانی، قهرمان دفاع از جان و مال و ناموس مردم منطقه، فارغ از دین و مذهب و قومیت آنها شده است؟

از خون مبارک امام حسین(ع) که همچنان تازه و جوشان است، حاج قاسم سلیمانی‌ها نو به نو روییده و بالیده و به ثمر نشسته‌اند. این جنبش و رویش همچنان ادامه خواهد یافت.

حاج قاسم سلیمانی بی‌نظیر بود؛ اما شهادت او، بیش از زمان فرماندهی، الهام‌بخش رویش‌ها و حرکت‌های بی‌شمار در منطقه خواهد بود. او شهید تمدن‌ساز ماست؛ 

وبه فرموده رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)شهادت پاداش مجاهدتهای بی وقفه ایشان بود.

حوزه نمایندگی ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان قم شهادت این سرباز فداکار و همه همرزمان شهیدش را به ساحت مقدس امام زمان(عج)و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) وخانواده های داغدارشان و تمامی مسلمین جهان تسلیت وتبریک عرض می نماید.

 

                                               مهدی احمدی ونهری

نماینده ولی فقیه اداره کل منبع طبیعی و آبخیزداری استان قم 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :