پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - قانون جامع منابع طبیعی راهکاری برای جلوگیری از تعارض‌های قانونی
بازدید : 52 28 مرداد 1399 ساعت 10:45 شماره :75982
سمیه رفیعی تاکید کرد
قانون جامع منابع طبیعی راهکاری برای جلوگیری از تعارض‌های قانونی

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: برای جلوگیری از تعارض‌های قانونی باید به سمت قانون جامع منابع طبیعی برویم تا این موازی‌کاری‌ها و خلاءهایی که موجب دست‌اندازی به سرمایه‌های طبیعی می‌شود را رفع کنیم.

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم، سمیه رفیعی در چهارمین دوره جشنواره ملی روز جنگلبان که به صورت هم‌زمان با استفاده از بستر ویدیو کنفرانس در ادارات‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان های مختلف کشور از جمله استان قم برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: جشنواره جنگلبانی به نظر بنده باید پیش‌تر از این راه‌اندازی می‌شد چراکه جنگلبانان از نیروهای حافظ ایران اسلامی هستند که آنطور که باید از آن‌ها تجلیل نمی‌شوند.

وی اضافه کرد: این افراد در خط مقدم دفاع از جنگل‌ها و انفال کشور هستند که در این مسیر گاهی جان خود را نیز فدا می‌کنند و در این راستا باید از ایثارگری این خانواده‌ها تقدیر کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هر چند برخی قوانین در تعارض یکدیگر هستند و گاهی منجر به دوری از هدف اصلی می شود اما قوانین مطلوبی برای حمایت از جنگلبانان داریم و در مجلس یازدهم سازمان جنگل‌ها باید به صورت قوی‌تر نسبت به تصرف اراضی ملی اقدام کند.

وی تاکید کرد: مردم اکنون به صورت جدی پای کار حفظ منابع طبیعی آمده‌اند که این حضور را باید غنیمت شمرده و به شیوه مطلوب از آن استفاده کنیم.

رفیعی عنوان کرد: 80 درصد از عرصه‌های کشور به وسیله سازمان جنگل‌ها نگهداری وحفاظت می‌شود به همین علت می‌توان گفت که سازمان جنگل‌ها یک وظیفه ی حاکمیتی دارد اما در شاکله ساختاری خود قوی نیست و این نیازمند تصمیم‌گیری‌های جدی در سطح ملی است.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از تعارض‌های قانونی باید به سمت قانون جامع منابع طبیعی برویم تا این موازی‌کاری‌ها و خلاءهایی که موجب دست‌اندازی به سرمایه‌های طبیعی می‌شود را رفع کنیم.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قانون جامع منابع طبیعی تصویب و تدوین شود علاوه بر اینکه مشکلات را رفع می‌کند کارآیی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری را نیز افزیش می‌دهد.

وی عنوان کرد: در فراکسیون محیط زیست مجلس نشست‌هایی با جنگلبان‌ها داشته و متوجه شده‌ایم که برخی از آن‌ها به علت مشکلات ساختاری ماه‌ها حقوق نمی‌گیرند که این موضوع اصلا مطلوب نیست و باید در سرع وقت رفع شود.

رفیعی مطرح کرد: اکنون مجلس یازدهم در ابتدای راه است و آمادگی دارد در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست مشارکت لازم را داشته باشد و به کمک جنگلبانان و حافظان محیط زیست بیاید، وضعیت امروز ما نیازمند تحول است و این تحول باید در اسرع وقت شکل گیرد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :