پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - افزایش هزار و 250 هکتاری پوشش گیاهی مراتع استان قم در سال جاری
بازدید : 72 20 اسفند 1399 ساعت 9:44 شماره :83531
در دیدار با رییس کل دادگستری استان قم مطرح شد:
افزایش هزار و 250 هکتاری پوشش گیاهی مراتع استان قم در سال جاری

 سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با اشاره به اینکه در سال جاری هزار و ۲۵۰ هکتار به پوشش گیاهی عرصه‌های منابع طبیعی استان اضافه شده است عنوان کرد، طرح های آبخیزداری با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی در حال اجراست و در سال جاری 11 سازه آبخیزداری به مجموع سازه‌های استان اضافه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم، محمد شعاعی در پنجمین روز از هفته منابع طبیعی در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین علی مظفری رئیس‌کل دادگستری استان قم، ضمن گرامی داشت هفته منابع طبیعی اظهار کرد: مساحت استان قم یک میلیون و ۱۲۳ هزار هکتار است که ۹۲۰ هزار هکتار از این مساحت به عرصه‌های منابع طبیعی و اراضی ملی اختصاص دارد.

وی با تاکید بر اینکه حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری از این عرصه‌ها با محوریت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم دنبال می‌شود، تصریح کرد: این اداره کل در حوزه های بیابان، مرتع، جنگل و حوضه‌های آبخیز پروژه‌های مختلف اجرایی را دنبال می‌کند اما برای رسیدن به اهداف مورد نظر نیازمند مشارکت دستگاه‌ها و مردم است.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با اشاره به اینکه در سال جاری هزار و ۲۵۰ هکتار به پوشش گیاهی عرصه‌های منابع طبیعی استان اضافه شده است، عنوان کرد، طرح های آبخیزداری با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی در حال اجراست که یکی از مناطق مهم اجرای این پروژه‌ها منطقه بالادست پردیسان می‌باشد و در سال جاری 11 سازه آبخیزداری به مجموع سازه‌های استان اضافه شده است.

وی حرکت به سمت ارائه خدمات الکترونیک و کاهش مراجعات حضوری را از دستاوردهای سال جاری دانست و عنوان کرد: ایجاد سامانه‌های مختلف در حوزه ی حمل چوب، پاسخگویی به استعلامات ادارات ثبت و تخصیص اراضی شرایط را برای ارائه خدمات مطلوب‌تر فراهم کرده است.

شعاعی با بیان اینکه طی سال‌های اخیر در حوزه صدور سند تک برگ و کاداستر اراضی ملی گام‌های بسیار مطلوبی برداشته شده است، گفت: با تلاش‌های انجام شده طرح کاداستر اراضی ملی تا پایان سال ۱۴۰۰ به پایان می رسد.

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :