پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - نشست پژوهشی هفته منابع طبیعی در قم برگزار شد
بازدید : 86 20 اسفند 1399 ساعت 13:58 شماره :83568
همزمان با روز منابع طبیعی، آموزش و پزوهش؛
نشست پژوهشی هفته منابع طبیعی در قم برگزار شد

جمعی از پژوهشگران عرصه منابع طبیعی و آبخیزداری به مناسبت هفته منابع طبیعی طی نشستی در استان قم به ارائه نظریات و مقاله‌های تخصصی خود در این حوزه پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم، مرتضی داوودی طی گفت‌وگویی با اشاره به فرا رسیدن ششمین روز از هفته منابع طبیعی اظهار کرد: امروز با عنوان منابع طبیعی، آموزش و پژوهش نامگذاری و به این مناسبت با مشارکت مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان قم نشست پژوهشی هفته منابع طبیعی در سالن جلسات شهید شرعی سازمان جهادکشاورزی استان برگزار شد.

وی اضافه کرد: مقاله ی" معرفی گونه آویشن متحمل به تنش خشکی" در این نشست توسط عباس پورمیدانی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم که از پژوهشگران با سابقه حوزه منابع طبیعی است، ارائه شد.

معاون فنی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم خاطرنشان کرد: صادق آبروش رئیس اداره بیابان این اداره‌کل نیز در این نشست پژوهشی موضوع "منشا یابی رسوبات بادی با استفاده از خصوصیات مورفوسکوپی و ژئوشیمی و مطالعه موردی ماسه زارهای جلالی" را مطرح و بررسی کرد.

وی تصریح کرد: در نشست پژوهشی امروز نتایج استفاده از صفحات پلانت بک در کاهش مصرف آب در نهالکاری بیابانی  توسط حسین توکلی نکو ارائه شد و محمد مهدی فتاحی در مورد پهنه‌بندی کشت گیاهان دارویی در استان قم به بیان توضیحات پرداخت.

دبیر کمیته پژوهش اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم، اشتغال زایی و بهره برداری اصولی با توسعه تعاونی ها در منابع طبیعی را دیگر موضوع مطرح شده در نشست پژوهشی هفته منابع طبیعی برشمرد و گفت: این موضوع توسط ابوالفضل رحمتی‌زاده مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه پژوهش در حوزه منابع طبیعی از اهمیت بسیاری برخوردار است، عنوان کرد: اگر بتوانیم از ظرفیت‌های مختلف علمی در حوزه منابع طبیعی استفاده کنیم بسیاری از خسارت‌ها جبران می‌شود و هزینه‌ها کاهش قابل توجهی خواهد داشت.

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :