پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - نخستین شرکت تعاونی اتحادیه منابع طبیعی و توسعه روستایی استان قم تشکیل شد
بازدید : 49 2 خرداد 1400 ساعت 12:23 شماره :85390
پس از 6 ماه پیگیری؛
نخستین شرکت تعاونی اتحادیه منابع طبیعی و توسعه روستایی استان قم تشکیل شد

رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم از تشکیل نخستین شرکت تعاونی اتحادیه منابع طبیعی و توسعه روستایی استان پس از 6 ماه پیگیری با مشارکت  وهمکاری کارشناسان اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبرداد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم، حمیدرضا زمانی طی گفت‌وگویی با بیان اینکه شرکت تعاونی اتحادیه منابع طبیعی و توسعه روستایی از هفت شرکت تعاونی مرتبط با حوزه منابع ، واگذاری امور مرتبط با بهره‌برداران منابع طبیعی به خود آن‌ها تشکیل شده است، تا امکان نقش آفرینی بهره برداران منابع طبیعی در تولید ، پشتیبانی و مانع زدایی فراهم گردد.

وی اضافه کرد: با تاسیس شرکت تعاونی اتحادیه منابع طبیعی و توسعه روستایی تهیه ی طرح مرتعداری درمراتع فاقد طرح، بازنگری و اصلاح طرح های مرتعداری موجود با رعایت ظرفیت های اقتصادی و اجتماعی. واگذاری پروژه های مدیریت چرای دام، پیشگیری و اطفاء حریق ،توسعه وبهره برداری از محصولات فرعی وگیاهان دارویی ، برگزاری کارگاه ها و آموزش حرفه ای،حقوقی و فنی مرتعداران و حل و فصل اختلافات و تعارضات، پشتیانی و حمایت از دامداران جهت تهیه و تامین و توزیع  علوفه میان دامداران به این اتحادیه واگذار خواهد شد.

رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم افزود: اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم در راستای تقویت اتحادیه تعاونی‌های منابع طبیعی و توسعه روستایی برنامه مشخصی را در دستور کار خود قرار داده تا بتواند در صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی از ظرفیت این اتحادیه بهره‌مند شود.

وی ادامه داد: تشکیل صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم است چراکه با بهره‌مندی از این صندوق می‌تواند ضمن جذب اعتبارات دولتی، افزایش مشارکت‌های مالی مردم در حوزه حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری از منابع طبیعی را نیز رقم زند.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :