پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بین ادارات کل محیط زیست و منابع طبیعی
بازدید : 45 23 خرداد 1400 ساعت 7:40 شماره :85998
امضای تفاهم نامه همکاری؛
بین ادارات کل محیط زیست و منابع طبیعی

 همزمان با هفته محیط زیست ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری و حفاظت محیط زیست استان تفاهم نامه همکاری مشترک به امضاء رساندند.

 

 به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم، همزمان با هفته محیط زیست و در راستای اجرای برنامه های مشترک حفاظتی، تفاهم نامه همکاری با اداره کل حفاظت محیط زیست به امضا رسید.

 

محمدشعاعی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم در این جلسه با اشاره به برخی اظهارنظرهای نادرست مبنی بر مانع تراشی محیط زیست و منابع طبیعی در توسعه ی استان، گفت: دغدغه ما بهره مندی اصولی از منابع خدادادی و طبیعی است، که در صورت تخریب، آثار جبران ناپذیری بر زندگی و زیست مردم خواهد داشت.

محمد شعاعی با بیان اینکه فرهنگ حفاظت از طبیعت و محیط زیست باید در میان مردم و مسئولان نهادینه شود، تصریح کرد: با آگاه کردن مردم نسبت به مسائل گوناگون زیست محیطی، بایستی مردم را در این حوزه با دستگاه های اجرایی همراه کرد. چرا که آسیب به حوزه ی منابع طبیعی و محیط زیست مخرب است و تا چندین نسل خواهد ماند .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان نیز در این جلسه بر ضرورت آموزش و فرهنگ سازی مسائل زیست محیطی در میان همه مردم و مسئولان تأکید کرد و گفت: یکی از مشکلاتی که در راستای حفظ و حراست از طبیعت و محیط زیست با آن مواجه هستیم، کم آگاهی برخی تصمیم گیران در مسائل توسعه ای است.

سید رضا موسوی مشکینی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه حفاظت و پاسداری از محیط زیست حجت را بر همگان تمام کرده اند، اظهار داشت: طبیعت و محیط زیست هیچ جایگزینی ندارند و در صورت تخریب و نابودی، آن را برای همیشه از دست داده ایم.

وی طبیعت و اکوسیستم استان قم را به ویژه با خشکسالی پیش رو بسیار حساس و شکننده دانست و گفت: ما باید با مشارکت جمعی و استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت ها برای حفظ طبیعت که امانت آیندگان است، تلاش کنیم تا وضعیت نامطلوب کنونی از این بدتر نشود.

وی در پایان با اشاره به انعقاد این تفاهم نامه، زمینه های مشترک بسیار میان این دو مجموعه را مورد توجه قرار داد و گفت: تاکنون همکاری ها و مشارکت فیمابین به دور از هرگونه رقابت ناسالم و در فضای تعاملی ادامه داشته و امیدواریم که بستر هم افزایی هرچه بیشتر که قطعا راهگشا خواهد بود، فراهم شود.

  

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :