وزیر جهادکشاورز" /> وزیر جهادکشاورز" /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - وزیر جهادکشاورزی در مراسم روز جهانی مقابله با بیابان زایی گفت: برخورد ما به جلوگیری از بیابان زایی باید مستدام و دائمی باشد.
بازدید : 28 13 تير 1400 ساعت 9:21 شماره :86735
بیابان زدایی مختص به زمان و دولت خاصی نیست
وزیر جهادکشاورزی در مراسم روز جهانی مقابله با بیابان زایی گفت: برخورد ما به جلوگیری از بیابان زایی باید مستدام و دائمی باشد.

وزیر جهادکشاورزی در مراسم روز جهانی مقابله با بیابان زایی گفت: برخورد ما به جلوگیری از بیابان زایی باید مستدام و دائمی باشد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از شبکه خبر، "کاظم خاوازی" عصر دیروز در سالن کنفرانس سازمان جنگل ها با بیان اینکه ۳۲ میلیون هکتار بیابان در کشور وجود دارد، گفت: بیایان زایی یک پدیده خاموش و هوشمند است و باید مقابله با آنرا در همه زمان ها و دولت ها ادامه داد.
او گفت: برخورد و نگاه ما به سرزمین باید نگاه بیابانی باشد و حتی مناطق سبز را؛ بیابان ببینیم تا از سرعت فراگیری بیابان  در کشور جلوگیری کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی به مناسبت ۲۷ خرداد روز جهانی مقابله با بیابان زایی این پدیده را به ویروس تشبیه کرد و افزود: نگاه ما باید مانع از ازدیاد بیابان در کشور شود.

او یکی از مشکلات فرایند بیابان زایی را تصور انسان جدای از این فرایند دانست و گفت: برای مقابله با روند بیابان زایی در کشور باید یک بسته منسجم و مداوم داشته باشیم.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :