پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - امضا تفاهم نامه ی اقامه ی نماز اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با ستاد اقامه نماز
بازدید : 20 23 تير 1400 ساعت 11:8 شماره :87100
با حضور رییس ستاد اقامه نماز استان قم صورت گرفت؛
امضا تفاهم نامه ی اقامه ی نماز اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با ستاد اقامه نماز

تفاهم نامه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با ستاد اقامه نماز با حضور رییس ستاد اقامه نماز در سالن طبیعت به امضا رسید.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم،

عصر دیروز و در جلسه ی شورای فرهنگی که با حضور حجت الاسلام والمسلمین ایمانی تبار مسئول حوزه ی نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی، محمدشعاعی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری، خامه یار رییس ستاد اقامه نماز و جمعی از مسئولین اداره کل منابع طبیعی در سالن طبیعت برگزار شد، تفاهم نامه ی اقامه نماز در چهارده بند به منظور اجرای منویات مقام معظم رهبری به اجلاس های نماز و توسعه راهبرد کلان نقشه مهندسی فرهنگی کشور و عمل به مفاد آیین نامه ترویج و توسعه فرهنگ نماز به امضا رسید.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین ایمانی تبار مسئول حوزه ی نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی گفت: در قرآن کریم هیچ موضوعی به اندازه ی نماز تاکید نشده، از ابتدای خلقت بشر نماز جزئی از برنامه های اصلی انبیاء الهی بوده است.

مسئول حوزه ی نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی افزود:خداوند در سوره ی بقره می فرماید" حَافِظُوا عَلَى الصَّلَوَاتِ وَالصَّلَاةِ الْوُسْطَىٰ وَقُومُوا لِلَّهِ قَانِتِينَ" بر نمازها مواظبت و توجه کامل داشته باشید و به خصوص نماز ظهر و به طاعت خدا قیام کنید." در این آیه نماز ظهر به صورت ویژه مطرح شده و خداوند تبارک تاکید کرده، مبادا انسان به علت کار و مشغله از نماز ظهر غفلت کند.

وی اظهار داشت: شیطان دائما به دنبال انسان است و یکی از چیزهایی که انسان را از وسوسه های شیطانی دور می کند، نماز است.

خامه یار رییس ستاد اقامه نماز استان ضمن قدردانی از اقدامات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در به پا داشتن این فریضه ی الهی از همراهی های مدیرکل منابع طبیعی به صورت ویژه تقدیر کرد.

در خاتمه از خادمان قرآن و نماز ، برترین های مسابقه ی اذان و رمضانیه تقدیر و حکم اعضای شورای اقامه نماز اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری با امضای مدیرکل منابع طبیعی و رییس ستاد اقامه ی نماز استان اهدا شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :